Co to jest Smart TV?

Smart TV to telewizory, które oprócz tradycyjnego odbioru programów telewizyjnych, umożliwiają także korzystanie z internetu i zainstalowanie różnych aplikacji. Podobnie jak w przypadku komputerów, telewizory Smart TV działają na systemach operacyjnych. Wśród najpopularniejszych systemów operacyjnych dla Smart TV znajdują się:

  1. Android TV - system operacyjny opracowany przez Google na bazie systemu Android, który został specjalnie dostosowany do pracy na telewizorach. Android TV oferuje łatwe i intuicyjne nawigowanie po aplikacjach oraz dostęp do bogatego sklepu z aplikacjami Google Play.
  2. Tizen - system operacyjny opracowany przez firmę Samsung, który umożliwia korzystanie z różnych aplikacji oraz bezpośrednie odtwarzanie filmów i muzyki z internetu. Tizen oferuje także funkcję rozpoznawania mowy oraz łączenie się z innymi urządzeniami w ramach ekosystemu Samsung.
  3. webOS - system operacyjny opracowany przez firmę LG, który charakteryzuje się łatwą i intuicyjną obsługą oraz szybkim dostępem do aplikacji. webOS oferuje także funkcję Magic Remote, dzięki której można sterować telewizorem za pomocą gestów i głosu.
  4. Roku OS - system operacyjny opracowany przez firmę Roku, który umożliwia dostęp do różnych aplikacji, kanałów telewizyjnych i serwisów streamingowych. Roku OS oferuje także łatwą i intuicyjną obsługę oraz funkcję Voice Search, dzięki której można przeszukiwać zawartość telewizora za pomocą głosu.
  5. SmartCast - system operacyjny opracowany przez firmę Vizio, który umożliwia korzystanie z różnych aplikacji oraz bezpośrednie odtwarzanie filmów i muzyki z internetu. SmartCast oferuje także możliwość sterowania telewizorem za pomocą urządzeń mobilnych.

Warto zaznaczyć, że wybór systemu operacyjnego w Smart TV zależy od indywidualnych preferencji użytkownika oraz dostępności aplikacji i treści w sklepie z aplikacjami. Jednakże, wybierając Smart TV z jednym z powyższych systemów operacyjnych, można mieć pewność, że telewizor będzie łatwy i przyjemny w obsłudze oraz zapewni dostęp do bogatej oferty aplikacji i treści online.

Zadaj pytanie on-line