Zaawansowane aplikacje do bezpiecznej komunikacji pomiędzy użytkownikami, narzędzia do bezpiecznego przechowywania haseł, oprogramowanie uwierzytelniające, aplikacje do ochrony prywatności online (VPN), narzędzia do odczytu nieobsługiwanych systemów plików i całkowitego kasowania danych i wiele więcej.
Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?
Kasowanie danych z dysków narzędziem WIPERAPP® to przede wszystkim bezpieczna procedura, zarówno na dysku HDD, jak i SSD. W porównaniu do wielu programów, WIPERAPP® jest całkowicie przygotowany do pracy z nośnikami półprzewodnikowymi - kasuje informacje, nie obniżając tym samym żywotności nośnika. Co więcej, nasze rozwiązania zostały zgłoszone do urzędu patentowego. Co to oznacza? Trwałe usuwanie danych z dysku przez WIPERAPP® jest w pełni chronione przez przepisy prawa międzynarodowego, które stoi na straży własności intelektualnej.
Każda czynność zapisu danych na nośniku półprzewodnikowym skraca jego żywotność. Dlatego dane z dysków SSD usuwane są nie poprzez nadpisanie, a skasowanie - nadpisanie skracałoby żywotność dysku. Większość obecnie używanych amatorskich aplikacji nie jest jednak wyposażona w opcję kasowania danych. W przeciwieństwie do nich WIPERAPP® jest w pełni przygotowany do pracy z nośnikami półprzewodnikowymi - kasuje dane nie obniżając żywotności nośnika.
Zgodnie z najnowszą wersją standardu NIST 800-88 Rewizja 1 (National Institute of Standards and Technology - Amerykański Narodowy Instytut Standaryzacji i Technologii) obowiązującą od grudnia 2014 roku, producenci dysków twardych winni w ich oprogramowaniu wewnętrznym zawrzeć algorytmy bezpiecznego i całkowitego usuwania danych. Technologia wykorzystania tych algorytmów nazwana została PURGE i obecnie stanowi najprostszą i zarazem najbezpieczniejszą metodę oczyszczania dysków ze zbędnych danych. WIPERAPP® został wyposażony w tę nowoczesną technologię.
Nasze rozwiązania zostały zgłoszone do urzędu patentowego. Przygotowaliśmy trzy wnioski patentowe - pierwszy w marcu 2017 roku, drugi w grudniu 2017 roku oraz trzeci w styczniu 2018 roku. Zgodnie z przepisami, mimo trwania procedury formalnej zmierzającej do wydania patentu, nasze rozwiązania są już w pełni chronione przez przepisy prawa międzynarodowego stojącego na straży własności intelektualnej.