Co to jest antywirus w chmurze?

Antywirus w chmurze to rodzaj oprogramowania antywirusowego, które działa na zasadzie usługi internetowej, umożliwiając skanowanie plików i detekcję zagrożeń bezpośrednio w chmurze, a nie na urządzeniu użytkownika. Oznacza to, że nie jest wymagane pobieranie i instalowanie oprogramowania antywirusowego na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

Antywirus w chmurze zapewnia aktualną i efektywną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, w tym wirusami, trojanami, ransomware'ami i innymi zagrożeniami, które mogą zagrażać bezpieczeństwu użytkowników. Dzięki zastosowaniu inteligentnych algorytmów uczenia maszynowego i analizy zachowań, antywirus w chmurze może szybko wykrywać i usuwać szkodliwe pliki i programy.

Przykłady producentów oprogramowania antywirusowego w chmurze to m.in.:

ESET dla biznesu oferuje ochronę w chmurze. Rozwiązanie to nazywa się ESET Cloud Administrator. Pozwala ono na zdalne zarządzanie ochroną antywirusową, filtrowaniem internetowym oraz zarządzaniem urządzeniami mobilnymi. Oprogramowanie to zapewnia również ochronę przed atakami typu phishing i blokowanie niebezpiecznych stron internetowych.

Kaspersky Security Cloud - platforma oferująca usługi ochrony przed cyberzagrożeniami, w tym antywirus w chmurze, zaporę ogniową, ochronę prywatności, narzędzia do zarządzania hasłami i wiele innych.

Bitdefender GravityZone - rozwiązanie umożliwiające skuteczną ochronę przed zagrożeniami, wykorzystujące technologie uczenia maszynowego oraz analizę zachowań użytkowników i aplikacji.

Wszystkie wymienione rozwiązania zapewniają skuteczną ochronę przed zagrożeniami internetowymi oraz ułatwiają zarządzanie bezpieczeństwem urządzeń w środowiskach chmurowych.

Zadaj pytanie on-line