Co to jest backup w chmurze?

Backup w chmurze to proces tworzenia kopii zapasowych danych w systemach chmurowych. Polega na przechowywaniu danych na zdalnych serwerach, które są zarządzane przez dostawcę usług chmurowych. Backup w chmurze jest alternatywą dla tradycyjnych metod tworzenia kopii zapasowych, takich jak backup na taśmach, dyskach twardych lub innych nośnikach.

W backupie w chmurze dane są zabezpieczane przed utratą w wyniku awarii sprzętu, oprogramowania lub klęsk żywiołowych. Ponieważ dane są przechowywane w chmurze, nie są związane z fizycznym nośnikiem, co oznacza, że w przypadku utraty lub uszkodzenia jednego nośnika dane są nadal dostępne w innych miejscach.

Backup w chmurze umożliwia też łatwe przywrócenie danych w przypadku ich utraty lub uszkodzenia. Dostawcy usług chmurowych oferują różne narzędzia, które pozwalają na szybkie przywrócenie danych z kopii zapasowych.

Backup w chmurze ma też wiele innych zalet, takich jak łatwość wdrożenia, skalowalność i elastyczność, a także niższe koszty w porównaniu z tradycyjnymi metodami tworzenia kopii zapasowych.

Zadaj pytanie on-line