Do czego służy Acronis DeviceLock?

Acronis DeviceLock to oprogramowanie do zarządzania dostępem do urządzeń peryferyjnych, takich jak pendrive'y, dyski twarde zewnętrzne, drukarki czy kamery, które są podłączone do komputerów w firmie lub instytucji.

Acronis DeviceLock umożliwia administratorom systemów zdefiniowanie listy dozwolonych urządzeń, które mogą być używane przez pracowników, oraz blokowanie dostępu do innych urządzeń, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa sieci, takich jak nieznane lub zainfekowane urządzenia.

Oprogramowanie umożliwia dokładne monitorowanie i kontrolę urządzeń, a także zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do poufnych danych przechowywanych na komputerach w sieci. Acronis DeviceLock pozwala również na monitorowanie i blokowanie ruchu sieciowego, a także na śledzenie aktywności użytkowników.

W przypadku próby podłączenia nieautoryzowanego urządzenia, Acronis DeviceLock wyświetla powiadomienie, które informuje administratora systemu o próbie naruszenia zasad bezpieczeństwa. Oprogramowanie umożliwia również blokowanie dostępu do urządzeń na podstawie różnych kryteriów, takich jak nazwa urządzenia, typ interfejsu czy identyfikator sprzętu.

Podsumowując, Acronis DeviceLock to oprogramowanie do zarządzania dostępem do urządzeń peryferyjnych, które pozwala na dokładne monitorowanie i kontrolę urządzeń podłączonych do komputerów w sieci. Oprogramowanie umożliwia administratorom systemów kontrolowanie ruchu sieciowego, blokowanie nieautoryzowanych urządzeń oraz zapobieganie naruszeniu zasad bezpieczeństwa.

Zadaj pytanie on-line