Fortinet

Fortinet

Zintegrowana platforma bezpieczeństwa nowej generacji, która chroni przed:

 • włamaniami
 • atakami
 • wirusami
 • spamem
 • wyciekiem danych poufnych
Fortinet

Fortinet

Korzyści

Linia produktów FortiGate

Systemy zabezpieczające Fortinet FortiGate dedykowane są dla rynku zarówno małych i średnich firm (SOHO) jak i dużych przedsiębiorstw i korporacji, w zależności od modelu. Rozwiązania UTM zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić tak samo wysoki poziom bezpieczeństwa zarówno dla firm z segmentu SOHO jak i korporacji. Dobór modelu zależny jest przede wszystkim od przepustowości urządzenia w sieci, którą ma zabezpieczać. Podstawą zastosowań rozwiązań FortiGate jest zapewnienie zintegrowanego systemu zabezpieczeń (UTM) w przystępnej cenie.

Linia produktów FortiGate

Linia produktów FortiGate

Do najważniejszych funkcji urządzeń FortiGate należą:

 • firewall (zapora ogniowa);
 • serwer VPN;
 • system zapobiegania włamaniom IPS;
 • filtr stron WWW;
 • ochrona antyspamowa;
 • ochrona antywirusowa;
 • blokowanie aplikacji spyware;
 • zarządzanie pasmem (QoS);
 • kontrola komunikatorów sieciowych i aplikacji P2P;

Rozwiązania FortiGate mogą pracować w trybie transparentnym lub w trybie routera. Dostępne są ze zintegrowanymi switchami, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem w każdym środowisku sieciowym. Urządzenia z rodziny rozwiązań UTM firmy Fortinet, mogą działać w konfiguracji wysokiej dostępności (HA), zapewniając maksymalny czas sprawności.

Mechanizm kontroli bezpieczeństwa

Moduł wykrywania i zapobiegania zagrożeniom oferuje kilka poziomów ochrony. Wyposażony jest on w funkcję firewall'a, szyfrowania, zapobiegania włamaniom, ochrony antywirusowej i antyspamowej czy filtrowania stron WWW. Dzięki temu cały ruch przychodzący i wychodzący przez urządzenie jest sprawdzany pod obecność zagrożeń.

Dzięki zintegrowaniu podstawowych technologii bezpieczeństwa, urządzenia FortiGate mogą chronić zarówno pracowników mobilnych (rozwiązania FortiWiFi) jak i użytkowników pozostających w obrębie sieci firmowych. System FortiWiFi oferuje możliwość obsługi wielu sieci radiowych co zapewnia większą elastyczność w przypadku wielu dostawców (możliwe jest ustalenie różnych polityk bezpieczeństwa dla każdej sieci).

Zastosowane w rozwiązaniach FortiGate systemy (m.in IPS, antywirus czy moduł blokowania spyware) wykorzystują kombinację metod sygnaturowych i heurystycznych. Daje to gwarancję rzeczywistej, wielowarstwowej ochrony przed różnorodnymi atakami.

System bezpieczeństwa w firmach wielooddziałowych

Praca w firmach wielooddziałowych wiąże się zarówno z koniecznością komunikacji za pośrednictwem poczty e-mail przez pracowników znajdujących się w odległych biurach jak i np. dostępem do aplikacji bazodanowych. Dzięki wykorzystaniu rozwiązań bezpieczeństwa Fortinet, komunikacja ta jest w pełni chroniona. Poczta e-mail pracowników jest sprawdzana pod kątem obecności wirusów i trojanów oraz spamu. Dodatkowe bezpieczeństwo możliwe jest dzięki kontroli komunikatorów internetowych i aplikacji P2P. Dzieki temu mamy pewność, że dane które przesyłamy w wersji elektronicznej nie są narażone na wyciek lub dostęp dla osób niepowołanych. Również użytkownicy korzystający z zasobów aplikacji baz danych znajdujących się w innej lokalizacji, dzięki funkcjom zapory ogniowej i sieci VPN, otrzymują gwarancję bezpiecznej łączności.

FortiASIC

Podstawą technologii Fortinet jest rodzina procesorów FortiASIC (procesor analizy treści - CP oraz procesor sieciowy - NP). Seria FortiASIC-CP odpowiada za przyspieszenie działania obliczeniowego. Wykorzystuje również algorytmy szyfrowania, przez co ruch w tunelach VPN w urządzeniach FortiGate może być skanowany pod obecność wirusów. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z bezpiecznej i kontrolowanej komunikacji. Seria FortiASIC-NP wykorzystuje opatentowane akceleratory procesorów sieciowych, dzięki czemu rozwiązania FortiGate zyskują wyjątkową wydajność połączoną z pełnym bezpieczeństwem.

FortiAnalyzer

Urządzenia rodziny FortiAnalyzer wykorzystywane są do raportowania i przechowywania informacji odnośnie zdarzeń, które miały miejsce w sieci. FortiAnalyzer ma możliwość bezpiecznego zbierania i analizowania danych z różnych urządzeń FortiGate. System dostarcza administratorowi obraz szczegółowych danych, jak np. wykorzystanie sieci przez użytkowników czy bezpieczeństwo danych w obrębie przedsiębiorstwa. Dzięki wykorzystaniu FortiAnalyzera możliwe jest zastosowanie polityki wykorzystania zasobów, przestrzeganie przepisów prywatności i bezpieczeństwa czy identyfikacja ataków.

FortiManager

Narzędzie FortiManager wykorzystywane jest do zarządzania i monitorowania urządzeniami FortiGate na skalę nawet 5000 urządzeń. Przeznaczone jest przede wszystkim dla dostawców usług sieciowych i korporacji. Dzięki urządzeniom FortiManager możliwe jest ustanowienie centralnego punktu monitoringu i utrzymania zasad bezpieczeństwa dla różnych rozwiązań FortiGate. Dostęp dla kilku administatorów systemu możliwy jest dzięki urządzeniu FortiManager Server oraz aplikacji FortiManager Console.

Zintegrowane rozwiązania ochronne Fortinet

 • Urządzenia FortiGate zapewniają pełne rozwiązania ochronne obejmujące: ochronę antywirusową, funkcję zapobiegania włamaniom, blokadę spyware, filtrowanie treści przesyłanych w sieci, ochronę antyspamową;
 • Automatyczne aktualizacje oprogramowania antywirusowego i systemu IPS; całodobowa ochrona obejmująca ponad 60 000 sygnatur wirusów i włamań;
 • Zastosowanie autorskich procesorów FortiASIC, gwarantujących wysoką wydajność;
 • Wbudowany wieloportowy switch dostarczający rozbudowanych opcji łączności;
 • Łatwy w obsłudze kreator konfiguracji umożliwia szybką instalację początkowych ustawień urządzenia; graficzny interfejs umożliwia błyskawiczne zabezpieczenie i monitoring działań;
 • autorski system operacyjny FortiOS posiada certyfikat ICSA Labs;

Logo Fortinet

Fortinet jest czołowym na świecie dostawcą wysoko wydajnych informatycznych rozwiązań zabezpieczających, które umożliwiają jej klientom ochronę i kontrolę używanej infrastruktury informatycznej. Jej specjalnie opracowane, zintegrowane technologie zabezpieczeń wraz z usługami FortiGuard badającymi zagrożenia zapewniają klientom niezwykle skuteczną ochronę treści dotrzymującą kroku nieustannie rozwijającym się zagrożeniom.

Z oferty rozwiązań Fortinet korzysta ponad 320 000 klientów na całym świecie, w tym większość przedsiębiorstw z listy Global 1000, usługodawców i instytucji państwowych. Pozwalają im one wzmacniać bezpieczeństwo, upraszczać infrastrukturę sieci i obniżać całkowity koszt posiadania.

Zadaj pytanie on-line