SecureVisio - system SIEM do obsługi incydentów

System SIEM do obsługi incydentów

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

SIEM (Security Information and Event Management) to system, który integruje zarządzanie informacjami o bezpieczeństwie (Security Information Management - SIM) oraz zarządzanie zdarzeniami bezpieczeństwa (Security Event Management - SEM). SIEM jest stosowany w organizacjach w celu monitorowania, analizy i reagowania na zdarzenia związane z bezpieczeństwem w czasie rzeczywistym.

Jak działa SIEM monitoring system?

Zbieranie danych

System SIEM zbiera dane z różnych źródeł, takich jak logi systemowe, zdarzenia sieciowe, logi aplikacji, urządzeń sieciowych, bazy danych itp. Może pobierać te dane w czasie rzeczywistym lub regularnie synchronizować się z odpowiednimi źródłami danych.

Normalizacja i agregacja danych

Zgromadzone dane są normalizowane, co oznacza przekształcenie ich do jednolitego formatu, aby ułatwić analizę. Dane są agregowane w jednym miejscu, co pozwala na kompleksowe monitorowanie i analizę zdarzeń związanych z bezpieczeństwem.

Analiza zdarzeń

SIEM monitoring system przeprowadza analizę zgromadzonych danych, wykorzystując różne techniki i narzędzia. Może korzystać z reguł, sygnatur, algorytmów uczenia maszynowego, heurystyki itp., aby wykrywać nieprawidłowości, podejrzane wzorce i potencjalne zagrożenia.

Wykrywanie zagrożeń

Na podstawie analizy system SIEM jest w stanie wykrywać potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa, takie jak ataki hakerskie, próby włamań, nieautoryzowane działania, podejrzane aktywności użytkowników, anomalie w ruchu sieciowym itp. Może również uwzględniać informacje zewnętrzne, takie jak listy znanych zagrożeń czy dane o niebezpiecznych adresach IP.

Generowanie alertów

Gdy SIEM monitoring system wykryje potencjalne zagrożenie, generuje alert lub powiadomienie, które jest wysyłane do zespołu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo. Alerty informują o podejrzanych działaniach, zdarzeniach wymagających uwagi lub podejrzanym zachowaniu systemu lub użytkowników.

Korelacja zdarzeń

System SIEM może dokonywać korelacji różnych zdarzeń, łącząc informacje z różnych źródeł w celu wykrycia zaawansowanych ataków lub ukrytych zagrożeń. Może analizować sekwencje zdarzeń, powiązania między nimi, relacje czasowe itp., aby uzyskać bardziej kompleksowy obraz sytuacji.

Reakcja i zarządzanie incydentami

SIEM monitoring system umożliwia szybką reakcję na wykryte zagrożenia poprzez automatyczne działania lub powiadomienie odpowiednich zespołów. Może również integrować się z narzędziami do zarządzania incydentami, umożliwiając śledzenie, dokumentowanie i koordynowanie działań reakcyjnych.

Gdzie można zastosować system SIEM?

System monitoringu SIEM może być z powodzeniem stosowany w przedsiębiorstwach, instytucjach finansowych, organizacjach rządowych, placówkach medycznych, i wielu innych.

Oferujemy naszym klientom szybką i sprawną obsługę, pomagając zapewnić bezpieczeństwo najważniejszych danych. Współpracujemy zarówno z wielkimi korporacjami, jak i małymi przedsiębiorstwami. Nie zapominamy również o klientach prywatnych, dla których cyberbezpieczeństwo staje się w dzisiejszych czasach rosnącym priorytetem.

W ofercie mamy takie oprogramowanie, jak Eset, Microsoft, Kaspersky, Avast, G-Data oraz wiele innych tytułów, z którymi skutecznie zabezpieczysz swoje najważniejsze dane. Ponadto oferujemy również oprogramowanie antywirusowe dla firm, program do monitorowania komputera pracownika oraz oprogramowanie CRM dla firm.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

  • Wybrane korzyści:
  • Jedna platforma do wykrywania i zarządzania incydentami, podatnościami i ryzykiem
  • Wykrywanie incydentów i zagrożeń bezpieczeństwa
  • Automatyzacja zarządzania i reagowania na incydenty

  • Logo Acronis

Korzyści

SecureVisio NextGen SIEM

SecureVisio SOAR

Porównanie do konkurencji w odniesieniu do rodzaju technologii

SecureVisio - Porównanie do konkurencji

Referencje

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze

2022 r.

Urząd Miasta w Łodzi

2022 r.

ZGN Wola

2020 r.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu

2020 r.


Nasze certyfikaty

Kaspersky

Certyfikat odbycia szkolenia

G DATA

Certyfikat odbycia szkolenia

Dr.WEB

Official Supplier

Creditreform Polska

Certyfikat wiarygodności dla firmy Technologie Internetowe S.A.

Zadaj pytanie on-line